Előadásjavaslatok (MoodleMoot 2015)

Ez az adatbázis a MoodleMoot 2015 konferencia előadás-javaslatait gyűjti. Amennyiben a konferencián szeretne előadást tartani, kérjük töltsön ki egy űrlapot a "Bejegyzés hozzáadása" gombra kattintva. (csak bejelentkezett felhasználók tölthetik ki)

Egy szerző akár több előadásjavaslatot is benyújthat.

Kérem, töltse ki az űrlap minden mezőjét!


Oldal: () 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 30 ()

Név: Duchon Jenő
e-mail: duchon.jeno@nav.gov.hu
Intézmény: NAV Képzési, Egészségügyi és Kulturális Intézete
Bemutatkozás: 2001 óta foglalkozom elektronikus oktatóanyagok készítésével. A NAV képzési keretrendszereit menedzselem, belső oktatóanyagokat készítek. Az Óbudai Egyetem mérnöktanár képző központjában óraadó tanárként az IKT eszközök képzésbeli felhasználását oktatom. A Moodle rendszerrel 2008 óta kerültem közelebbi kapcsolatba.


Az előadás címe: (Nemcsak) eLearning képzések fejlesztésénél használt saját fejlesztésű eszközök - Feladatmodul, Moodle Question Parser, tananyagsablon
Prezentáció:

Cikk:
Online prezentáció:
Absztrakt: Az előadás során 1-1 példán keresztül szeretném bemutatni a NAV képzései esetében az egyes kurzustartalmak (elektronikus oktatóanyag és tesztek) gyors előállítását segítő eszközrendszert, illetve a képzi folyamatokat biztosító munkacsoportok közötti kommunikációt segítő kiegészítő modult.

A 3 fő terület:
  • Tananyagsablon: Nagyszámú és többségében rövid határidős elektronikus oktatóanyagok készítése során jön jól az a web alapú (HTML, és jQuery programfelületre épülő) sablonrendszer, amelyen belül a tananyagfejlesztő kollégák képesek az oktatóanyagokat elkészíteni. A módszer lényege, hogy előre kész elemeket használnak fel, amelyek tartalommal természetesen saját maguk töltenek fel. Ennek köszönhetően biztosítható az oktatóanyagok egységes megjelenítése, illetve alapvető interaktív elemek használata mindenféle programozói tudás nélkül. 
  • Moodle Question Parser: A Word feladatlapokat számos esetben "elektronizálni" kell. Szükségessé válik, hogy a feladatlap kérdéseit bevigyük a Moodle rendsze, hogy elektronikus tesztként kitölthetőek legyenek. A program lehető teszi, hogy a Wordben megfelelő stílusokkal létrehozott kérdéssorokat egyszerűen átemeljük Moodle rendszer alá. (Részletek itt: http://kisvilag.blogspot.hu/p/moodle-question-parser.html)
  • Moodle Taskblock: A Feladatblokk fő célja, hogy kialakított csoportok számára feladatot lehessen beküldeni, amely feladat elvégzése a továbbiakban nyomon követhető (naplózott), és így egyértelműsíti a feladat elvégzéséért felelős személyt, kizárva a hagyományos módon terjedő feladatkiosztásokból fakadó információtorzulást. (Részletek itt: http://kisvilag.blogspot.hu/2014/08/feladatblokk-moodle-ala.html)
Igényelt időkeret: 30 perc
Besorolás: jó gyakorlat
tananyagfejlesztés
felnőtt/vállalalti képzés
alkalmazások
kiegészítő modulok

Megjegyzések

    Oldal: () 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 30 ()