Vágvölgyi Csaba hozzászólásai

Oldal: () 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ...92 ()

Bocs, most nincs időm a részletekre, de itt le van írva:
https://docs.moodle.org/29/en/Dashboard#Setting_the_default_Dashboard_for_new_users

Üdv.: Csaba

Elég furcsa eset... ötletem nincs, de kérdéseim vannak:

• A cron rendesen fut az oldalon?
  • Amikor a felhasználók próbálkoznak a belépéssel kapnak valami hibaüzenetet?
  • Van többféle autentikációs megoldás a rendszerben (pl.: ldap)?
  • Ha megnézed ezeket a profilokat nem tapasztalsz semmi szokatlant?
  • Tudod reprodukálni a dolgot egy tesztfelhasználóval?

Üdv.: Vágvölgyi Csaba

A felvetett problémára (egyetértve Andreával) én is a globális csoportokat javasolnám..

Ha osztály alapú bontásban gondolkodunk, akkor fontos, hogy egy-egy tanuló csak egy osztályban szerepeljen, illetve ésszerűen használjuk a globális csoport alapú beíratást és nem lesz semmi gond a jogosultságokkal.

Az URL-t már értem... bár ez maga is okozhat gondot. Az általad írd hibaüzenet ("lehet, hogy ideiglenesen nem érhető el, vagy véglegesen új címre költözött.") utalhat URL-beli problémára is. Ha a config.php szerinti URL-en hivatkozol az oldalra, akkor is fennáll a probléma?

Még néhány további kérdés, ötlet:

• Másik kurzusban sem működik a dolog?
  • Nincs semmi szokatlan a kérdésekben, illetve a kitöltő felhasználókkal kapcsolatban? (pl. speciális karakterek)
  • Ha készítesz egy egyszerű tesztet (pl.: egyetlen feleletválasztós kérdés), és annak az eredményét akarod exportálni akkor mi a helyzet?

Üdv.: Csaba

Kedves Attila!

Egy megjegyzés: Az általad küldött "minta URL" elég furcsa (http://s00lnr02/...)

Kérlek, hogy ellenőrizd a Portáladmnisztráció/Szerver/Környezet oldalon, hogy a szervered teljesíti-e az összes minimális követelményt a szoftveres környezetre vonatkozóan! (az xlsx/ods exporthoz kell néhány php extension, lehet, hogy ezek hiányoznak)

Oldal: () 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ...92 ()