Vágvölgyi Csaba hozzászólásai

Oldal: () 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ...92 ()

Kedves Katalin!

A kérdés kicsit általános, de igyekszem válaszolni:

1. Ha a külső rendszer exportálni tudja a felhasználói adatokat, akkor a felhasználók tömegesen feltölthetők a Moodle rendszerbe. A jelszó exportálása nem megoldható, ergo erre megoldást kell találni.
  2. Ha a külső rendszer adatbázisban tárolja a felhasználói adatokat és technikailag megoldható, hogy a Moodle hozzáférjen ehhez az adatbázishoz, akkor így is megoldható a dolog.
  3. Ha a külső rendszer valamilyen címtár alapú hitelesítési megoldást használ (ldap, Active directory, ...), akkor jó eséllyel a Moodle is tud ugyanebből a címtárból authentikálni.
  4. Lehetőség van a fentieken túl "oauth2" alapú hitelesítésre, amely az leginkább elterjedt online szolgáltatások (Google, Microsoft, Facebook, LinkedIn) hitelesítését tudja használni.

Ha a fentiek közül valamelyik megoldás szóba jöhet, akkor tudunk konkrétabb segítséget nyújtani.

Üdvözlettel: Vágvölgyi Csaba

Sziasztok!

A tárgybeli hibaüzenet sajnos a Moodle egyik „jolly-joker” hibajelzése, amit elég nehéz megfejteni. Csak általános ötleteim vannak:

• A Portáladminszitráció > Szerver > Környezet oldalon minden ok?
  • Nem került fel mostanában új plugin?
  • Van olyan plugin, ami érintett lehet a hibában? (pl.: konkrétan olyan kurzuselemnél jelentkezik, ami kiegészítőt használ)
  • Van bármi egyedi az adott kurzusban, illetve az érintett tesztben? (pl.. olyan kérdéstípus, amit máshol nem használsz)
  • Ha a kurzusról készítesz egy másolatot, ott is jelentkezik a hiba?
  • Legfrissebb 3.2 verziót használod (3.2.5)? Lehet, hogy a hiba időközben javításra került?.

Bocs, most ettől konkrétabb nem jut eszembe.

Üdv.: Vágvölgyi Csaba

Sziasztok!

A jelen esetben a globális csoportok használatát javaslom.

Az érintett osztályoknak hozz létre egy-egy globális csoportot (ez mehet fáljfeltöltéssel, pl. az e-napló adatai alapján) és ekkor egyszerre tudod őket hozzárendelni, vagy éppen eltávolítani őket a kurzusokból.

https://docs.moodle.org/30/en/Cohorts

Kép
Vágvölgyi Csaba írta 2017. augusztus 18., péntek, 17:52 időpontban

Köszönjük a részletes információt!
Én biztosan utananézek a dolognak.

Üdv!

Akkor ezt felejtsük el... marad az ötletelés:

Szerver oldalon látsz bármiféle terhelésingadozást az állományok feltöltése közben (pl.: kiugró load érték)

Keresgéltem még egy kicsit a Moodle.org-on. Többen panaszkodnak még a vírusirtó (Clamav) miatti lassulásokra fájlfeltöltésnél (ilyen én évek óta nem használok).

Ha mégis a költözésre szánod rá magad, akkor a kurzusok tömeges feltöltéséhez javaslom a Moosh eszközt. (https://moosh-online.com). Nekem sokat segített hasonló tömeges kurzusköltöztetések esetén.

Oldal: () 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ...92 ()